Projekty

31. srpna 2006 v 8:33 |  Proti srsti

Kuřata chovaná pro maso

Chov masných kuřat (tzv. brojlerů) patří k těm oblastem zemědělství, kde dochází k největšímu utrpení zvířat. Miliardy zvířat jsou každoročně chovány nevhodným způsobem v nevyhovujících podmínkách. Institut Nadace na ochranu zvířat, o.p.s. zahájil kampaň "Pomozme kuřeti" aneb KUŘE ještě ŽIJE?!, která je součástí celoevropské kampaně za zlepšení chovu kuřat chovaných pro maso.

Lidé a psi ve městě

Nadace na ochranu zvířat se snaží o zlepšení vztahu mezi psy a lidmi ve městě a o zlepšení a zpříjemnění vzájemného soužití. Projekt LIDÉ A PSI VE MĚSTĚ, na který přispěl Magistrát hlavního města Prahy, zahrnuje několik aktivit, které by měly přispět k výchově k odpovědnému vlastnictví psů a působit na pejskařskou i nepejskařskou veřejnost.
Součástí projektu je vydání informačního letáku a rozsáhlejší vzdělávací brožury, pravidelná poradna pro budoucí i současné majitele psů (1x měsíčně) a výhledově i další aktivity. Více informací najdete v článku Projekt Psi a lidé ve městě.

Exotická zvířata

Prodej a chov exotických zvířat jako domácích mazlíčků představuje z hlediska welfare zvířat velký problém. Chov těchto zvířat se zejména v posledních letech stal velkou módou. Exotická zvířata jsou však často velmi náročná na podmínky, ve kterých mají být chována. A lidé kteří se rozhodnou tato zvířata chovat, často nemají o potřebách těchto zvířat dostatečné znalosti. V důsledku pak vždy trpí zvířata.
Zajímali jsme se proto, v jakých podmínkách žijí zvířata prodávaná ve zverimexech a jaké znalosti o jejich potřebách prodavači mají. Díky podpoře britské organizace na ochranu zvířat RSPCA jsme v roce 2005-2006 provedli roční průzkum obchodů se zvířaty v rámci celé republiky. Ptali jsme se jako zákazníci, neboť nás zajímalo především to, jaké informace je prodavač schopen poskytnout kupujícímu. Zprávu z tohoto průzkumu uveřejníme během pár dní.
V tomto roce projekt pokračuje osvětovou a informační kampaní, jejíž součástí bude i snaha o změnu stávající legislativy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jedlík furik jedlík furik | 6. února 2007 v 15:54 | Reagovat

ty kurvy kury, kde máte tož vajca!

2 Lucka Lucka | E-mail | 14. dubna 2008 v 14:18 | Reagovat

Já nechápu jak to můžou těm zvířatům provádět oni za nic nemůžou máš moc krásný blog ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama